USBG-10XU1
Manufacturer
Coolgear
VIGOR # :
Description
INDUSTRIAL 10-PORT USB 2.0 HIGH
Catalog
USB Hubs
DataSheet
USBG-10XU1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Number of Ports:10
Data Rate (Max):480Mbps
Voltage - Input:-
Mounting Type:Rack Mount
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HUBPORT 7C USB2.0 INT'L 5V
2992
OTG MICRO-USB AND ETHERNET HUB
U360-007C-2X3
U360-007C-2X3
7-PORT USB 3.0 / USB 2.0 COMBO H
SC22-04-100J
SC22-04-100J
CMC 10MH,4A, 0.071OHM