74983-102001LF
Manufacturer
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
VIGOR # :
Description
CONN HDR HIGH SPEED 108POS PCB
Catalog
Backplane Connectors - Specialized
DataSheet
74983-102001LF PDF
Type Description
Series:Metral® 1000
Package:Tube
Part Status:Active
Connector Usage:-
Connector Type:Header, Male Pins
Connector Style:High Speed
Number of Positions:108
Number of Positions Loaded:All
Pitch:0.079" (2.00mm)