51726-11001200A0LF
Manufacturer
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
VIGOR # :
Description
CONN HDR BLADE PWR 22POS EDGE MT
Catalog
Backplane Connectors - Specialized
DataSheet
51726-11001200A0LF PDF
Type Description
Series:PwrBlade®
Package:Tray
Part Status:Active
Connector Usage:-
Connector Type:Header, Male Pins and Blades
Connector Style:Blade Power
Number of Positions:22
Number of Positions Loaded:All
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:4
Number of Columns:-
Mounting Type:Board Edge, Through Hole, Right Angle
Termination:Solder
Contact Layout, Typical:12 Signal, 10 Power
Features:-
Contact Finish:Gold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness:30.0µin (0.76µm)
Color:Black
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN RCPT LPHPOWER 38POS PCB
CONN HDR IMPACT 192POS EDGE MNT
CONN HEADER IMPACT 192POS PCB