PP45PC22S
Manufacturer
Anderson Power Products
VIGOR # :
Description
45A 2X2 VERTICAL MOUNT SHORT TAI
Catalog
Blade Type Power Connectors - Contacts
DataSheet
PP45PC22S PDF
Type Description
Series:*
Package:Bag
Part Status:Active
Contact Type:-
Contact Termination:-
Wire Gauge:-
Contact Material:-
Contact Finish:-
Contact Finish Thickness:-
Type:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TERM BLADE FEMALE 14-18AWG
TERM BLADE MALE 16-18AWG TIN
320-25
UPPER AUXILIARY SOCKET CONTACT 1
RC1218DK-07402KL
RC1218DK-07402KL
RES SMD 402K OHM 1W 1812 WIDE
KDS SEALING SLEEVE MULTI 6MM
ZD3P65PD-W-US
ZD3P65PD-W-US
SUPERPORT S3 65W WALL CHARGER WI
PP45PC22S
PP45PC22S