RBC30DRTN-S93
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.100
DataSheet
RBC30DRTN-S93 PDF
Gender:Female
Number of Positions/Bay/Row:30
Number of Positions:60
Card Thickness:0.093" (2.36mm)
Number of Rows:2
Pitch:0.100" (2.54mm)
Read Out:Dual
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Termination:Solder
Contact Type:Full Bellows
Color:Green
Flange Feature:-
Operating Temperature:-65°C ~ 125°C
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
842 HIGH TEMP' SERIES (.100" (2.
807 HIGH TEMP' SERIES (.156" (3.
342 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA