RBC36HETS
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 36POS 0.100
DataSheet
RBC36HETS PDF
Gender:Female
Number of Positions/Bay/Row:-
Number of Positions:36
Card Thickness:0.062" (1.57mm)
Number of Rows:1
Pitch:0.100" (2.54mm)
Read Out:Single
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Termination:Solder
Contact Type:Cantilever
Color:Green
Flange Feature:Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature:-65°C ~ 125°C
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
845 HIGH TEMP' SERIES (.100" (2.
345 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA