D3899932Z19N
Manufacturer
Socapex (Amphenol Pcd)
VIGOR # :
Description
DUST CAP SHELL SIZE 19 PLUG MIL
Catalog
Circular Connectors - Accessories
DataSheet
D3899932Z19N PDF
Type Description
Series:Military, MIL-DTL-38999
Package:Bag
Part Status:Active
Accessory Type:Cap (Cover), Dust
For Use With/Related Products:MIL-DTL-38999 Series III Plug
Shell Size - Insert:19
Material:Aluminum Alloy
Features:Contains Strap with Ring, Environment Resistant
Color:Black
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN EMI GASKET 22 BEIGE
M85049/127-03
M85049/127-03
RUBBER BUSHING STRIP
41695
CONN COVER 16-95 BLACK
SMBG20A-E3/52
SMBG20A-E3/52
TVS DIODE 20V 32.4V DO215AA
D3899932Z19N
D3899932Z19N
CKT 32UH
CKT 32UH
CRUISER BENCH CHECKWEIGHING SCAL
TERM BLOCK PLUG 19POS 270DEG 5MM