HR25-9J-12PC(72)
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CONN JACK HSG MALE 12POS INLINE
Catalog
Circular Connectors - Housings
DataSheet
HR25-9J-12PC(72) PDF
Type Description
Series:HR25
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Connector Type:Jack Housing
Type:For Male Pins
Number of Positions:12
Shell Size - Insert:9
Shell Size, MIL:-
Contact Type:Crimp
Contact Size:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Fastening Type:Push-Pull
Orientation:-
Shell Material:Zinc Alloy
Shell Finish:Nickel
Housing Color:Silver
Ingress Protection:-
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Features:-
Shielding:Shielded
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MS27484T10B99A
MS27484T10B99A
8T 7C 7#20 PLUG
MS27472T10F5AA
MS27472T10F5AA
8T 5C 5#20 RECP
JL05-2A18-11SC-F0-R
JL05-2A18-11SC-F0-R
CONN RCPT HSG FMALE 5POS PNL MT
HLE-105-02-S-DV-K-TR
HLE-105-02-S-DV-K-TR
CONN RCPT 10POS 0.1 GOLD SMD
HR25-9J-12PC(72)
HR25-9J-12PC(72)
HMTSW-110-08-G-D-318
HMTSW-110-08-G-D-318
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM