HR25-9P-12PC
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CONN PLUG HSG MALE 12POS INLINE
Catalog
Circular Connectors - Housings
DataSheet
HR25-9P-12PC PDF
Type Description
Series:HR25
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Connector Type:Plug Housing
Type:For Male Pins
Number of Positions:12
Shell Size - Insert:9
Shell Size, MIL:-
Contact Type:Crimp
Contact Size:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Fastening Type:Push-Pull
Orientation:-
Shell Material:Zinc Alloy
Shell Finish:Nickel
Housing Color:Silver
Ingress Protection:-
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Features:-
Shielding:Shielded
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MS27499E20F39B
MS27499E20F39B
8T 39C 37#20 2#16 RECP
MS27467T19B32BA
MS27467T19B32BA
8LT 32C 32#20 SKT PLUG
MS27499E20F35A
MS27499E20F35A
8T 79C 79#22D RECP
SiT3373AI-4E9-33NB432.000000X
SiT3373AI-4E9-33NB432.000000X
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ HCSL
TPSMA12HE3_A/I
TPSMA12HE3_A/I
TVS DIODE 9.72V 17.3V DO214AC
HR25-9P-12PC
HR25-9P-12PC
ELFR16160
ELFR16160
5MM/.198" REVERSED VERT HDR OPEN