MS24266R18T31P9-LC
Description
CONN PLUG HSNG MALE 31POS INLINE
Catalog
Circular Connectors - Housings
DataSheet
MS24266R18T31P9-LC PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug Housing
Type:For Male Pins
Number of Positions:31 (Power)
Shell Size - Insert:18-31
Shell Size, MIL:F
Contact Type:Crimp
Contact Size:20 Power
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Fastening Type:Threaded
Orientation:9
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Anodized
Housing Color:Black
Shielding:Unshielded
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
8LT519F11PA-LC
8LT519F11PA-LC
CONN PLUG HSNG MALE 11POS INLINE
D38999/26MD35AA
D38999/26MD35AA
CONN PLUG HSG MALE 37POS INLINE
8D021W35SB-LC
8D021W35SB-LC
CONN RCPT HSG FMALE 79POS PNL MT
SiT3373AC-4B2-28NX270.000000Y
SiT3373AC-4B2-28NX270.000000Y
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ HCSL
SiT3372AI-1B3-33NH35.437431T
SiT3372AI-1B3-33NH35.437431T
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ
MS24266R18T31P9-LC
MS24266R18T31P9-LC
TERM BLK 8POS SIDE ENTRY 5MM PCB