TVS07RK-17-26P-LC
Description
CONN RCPT HSG MALE 26POS PNL MT
DataSheet
TVS07RK-17-26P-LC PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle Housing
Type:For Male Pins
Number of Positions:26
Shell Size - Insert:17-26
Contact Size:20
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Bulkhead - Front Side Nut
Fastening Type:Threaded
Orientation:N (Normal)
Shell Material:Stainless Steel
Shell Finish:Passivated
Material Flammability Rating:-
Features:Firewall Usage
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MS3121F20-41SLC
MS3121F20-41SLC
CONN RCP HSG FMALE 41POS INLINE
MS27466T11F98JA-LC
MS27466T11F98JA-LC
CONN RCPT HSNG FMALE 6POS PNL MT
SiT3372AC-2E3-28NU76.800000T
SiT3372AC-2E3-28NU76.800000T
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVDS
1N6285HE3/54
1N6285HE3/54
TVS DIODE 31.6V 56.4V 1.5KE
TVS07RK-17-26P-LC
TVS07RK-17-26P-LC
3M 60 5.67
3M 60 5.67" X 36YD