D38999/24FJ29BC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 29POS PNL MT
Catalog
Circular Connectors - Housings
DataSheet
D38999/24FJ29BC PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle Housing
Type:For Female Sockets
Number of Positions:29
Shell Size - Insert:25-29
Shell Size, MIL:J
Contact Type:Crimp
Contact Size:16
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Bulkhead - Front Side Nut
Fastening Type:Threaded
Orientation:C
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Electroless Nickel
Housing Color:Silver
Ingress Protection:Environment Resistant
Material Flammability Rating:-
Features:-
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TVS06RF-J24PA-LC
TVS06RF-J24PA-LC
CONN PLUG HSG MALE 24POS INLINE
8T620B11AC
8T620B11AC
8T 11C 11#12 PIN PLUG
SiT3373AI-4E9-28NB312.500000X
SiT3373AI-4E9-28NB312.500000X
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ HCSL
SIT1602BC-13-XXN-66.666000D
SIT1602BC-13-XXN-66.666000D
MEMS OSC XO 66.6660MHZ H/LV-CMOS
D38999/24FJ29BC
D38999/24FJ29BC
VE-JTW-MY-F1
VE-JTW-MY-F1
DC DC CONVERTER 5.5V 50W