MS27467T21B11SCL
Manufacturer
Souriau-Sunbank by Eaton
VIGOR # :
Description
CONN PLG HSG FMALE 11POS INLINE
Catalog
Circular Connectors - Housings
DataSheet
MS27467T21B11SCL PDF
Type Description
Series:Military, MIL-DTL-38999 Series I
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Plug Housing
Type:For Female Sockets
Number of Positions:11
Shell Size - Insert:21-11
Shell Size, MIL:-
Contact Type:Crimp
Contact Size:12
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:C
Shell Material:Aluminum Alloy
Shell Finish:Cadmium
Housing Color:Olive Drab
Ingress Protection:-
Material Flammability Rating:-
Features:Coupling Nut
Shielding:Shielded
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
983-15 SE 7-10-05 S6 L
983-15 SE 7-10-05 S6 L
MS24266R16B10S6-LC
MS24266R16B10S6-LC
CONN PLUG HSG FMALE 10POS INLINE
MS3475W22-55A
MS3475W22-55A
CONN PLUG HSG MALE 55POS INLINE
SiT5156AE-FD-30E0-38.880000X
SiT5156AE-FD-30E0-38.880000X
XTAL OSC TCXO 38.8800MHZ LVCMOS
EPCE-TB-45-50-FL-MF-ST-M-H1-PLK-AA
ELECTRIC CYLINDER UNIT
MS27467T21B11SCL
MS27467T21B11SCL
VI-B1H-CV-S
VI-B1H-CV-S
DC DC CONVERTER 52V 150W