PV76W22-41PL
Manufacturer
VEAM
VIGOR # :
Description
CONN PLUG HSG MALE 41POS INLINE
Catalog
Circular Connectors - Housings
DataSheet
PV76W22-41PL PDF
Type Description
Series:PV
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Plug Housing
Type:For Male Pins
Number of Positions:41
Shell Size - Insert:22-41
Shell Size, MIL:-
Contact Type:Crimp
Contact Size:16 (14), 20 (27)
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:N (Normal)
Shell Material:Aluminum Alloy
Shell Finish:Chromate over Cadmium
Housing Color:Olive Drab
Ingress Protection:Environment Resistant
Material Flammability Rating:-
Features:Coupling Nut
Shielding:Unshielded
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PT06CE-12-10P(SR)LC
PT06CE-12-10P(SR)LC
CONN PLUG HSG MALE 10POS INLINE
D38999/26WH53PAL
D38999/26WH53PAL
CONN PLUG HSG MALE 53POS INLINE
MS27467T17B99PBLC
MS27467T17B99PBLC
CONN PLUG HSG MALE 23POS INLINE
SiT5156AI-FD-33E0-10.000000Y
SiT5156AI-FD-33E0-10.000000Y
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ LVCMOS
SiT3373AI-2B9-30NG250.000000X
SiT3373AI-2B9-30NG250.000000X
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVDS
SiT3372AI-2B3-30NG160.000000X
SiT3372AI-2B3-30NG160.000000X
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVDS
PV76W22-41PL
PV76W22-41PL