TVP00RW-15-18AC
Description
CONN RCPT HSG MALE 18POS PNL MT
Catalog
Circular Connectors - Housings
DataSheet
TVP00RW-15-18AC PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle Housing
Type:For Male Pins
Number of Positions:18
Shell Size - Insert:15-18
Shell Size, MIL:-
Contact Type:Crimp
Contact Size:20
Fastening Type:Threaded
Orientation:C
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Cadmium
Housing Color:Olive Drab
Features:-
Shielding:Shielded
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MS3456L22-6B
MS3456L22-6B
CONN PLUG HSG FMALE 3POS INLINE
BACC63CB18-11P8H
BACC63CB18-11P8H
CONN PLG HSG MALE 11POS INLINE
D38999/20MF35HN-LC
D38999/20MF35HN-LC
CONN RCPT HSNG MALE 66POS PNL MT
SiT3373AI-4E2-30NY644.531250T
SiT3373AI-4E2-30NY644.531250T
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ HCSL
139598
B401 10X14 WHT/GN EMERGENCY ASSE
143647
B302 7X10 ANSI RED,BLK,YEL/WHT A
TVP00RW-15-18AC
TVP00RW-15-18AC