MS27466T19F32H-LC
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
VIGOR # :
Description
CONN RCPT HSNG MALE 32POS PNL MT
Catalog
Circular Connectors - Housings
DataSheet
MS27466T19F32H-LC PDF
Type Description
Series:Military, MIL-DTL-38999 Series I, DJT
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle Housing
Type:For Male Pins
Number of Positions:32
Shell Size - Insert:19-32
Shell Size, MIL:-
Contact Type:Crimp
Contact Size:20
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Flange
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:N (Normal)
Shell Material:Aluminum Alloy
Shell Finish:Electroless Nickel
Housing Color:Silver
Ingress Protection:Environment Resistant
Material Flammability Rating:-
Features:-
Shielding:Shielded
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
D38999/26FG75BB
D38999/26FG75BB
CONN PLG HSG FMALE 4POS INLINE
D38999/24WB4PNL
D38999/24WB4PNL
CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
TVP00RW-11-35BB
TVP00RW-11-35BB
CONN RCPT HSG FMALE 13POS PNL MT
SiT3372AI-4B3-28NG30.720000X
SiT3372AI-4B3-28NG30.720000X
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ HCSL
SiT3372AC-1E2-25NY100.000000T
SiT3372AC-1E2-25NY100.000000T
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
SiT3373AC-1E3-25NU256.000000X
SiT3373AC-1E3-25NU256.000000X
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVPECL
MS27466T19F32H-LC
MS27466T19F32H-LC