DTS24F21-35BB
Description
CONN RCPT HSG FMALE 79POS PNL MT
Catalog
Circular Connectors - Housings
DataSheet
DTS24F21-35BB PDF
Type Description
Series:MIL-DTL-38999 Series III, DTS
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle Housing
Type:For Female Sockets
Number of Positions:79
Shell Size - Insert:21-35
Shell Size, MIL:-
Contact Type:Crimp
Contact Size:22D
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Bulkhead - Front Side Nut
Fastening Type:Threaded
Orientation:B
Shell Material:Aluminum Alloy
Shell Finish:Electroless Nickel
Housing Color:Silver
Ingress Protection:Environment Resistant
Material Flammability Rating:-
Features:-
Shielding:Shielded
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
YACT20MJ19BA000000
YACT20MJ19BA000000
SQUARE FLANGE RECETACLE
D38999/24FJ35JA-LC
D38999/24FJ35JA-LC
CONN RCPT HSG FMALE 128PS PNL MT
MS3451W12S-4A
MS3451W12S-4A
CONN RCPT HSNG MALE 1POS INLINE
SPXI04.5TXB
SPXI04.5TXB
FUSE SOLAR INLINE 1500VDC 4.5A
CONN RCPT USB3.1 TYPEC 24POS SMD
DG413DQ-T1-E3
DG413DQ-T1-E3
IC SWITCH QUAD SPST LV 16-TSSOP
DTS24F21-35BB
DTS24F21-35BB