BACC63BV14B12S7H
Description
CONN RCPT HSG FMALE 12POS PNL MT
Catalog
Circular Connectors - Housings
DataSheet
BACC63BV14B12S7H PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle Housing
Type:For Female Sockets
Number of Positions:12 (Power)
Shell Size - Insert:14-12
Shell Size, MIL:-
Contact Type:Crimp
Contact Size:16 Power (3), 20 Power (9)
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Flange
Fastening Type:Threaded
Orientation:7
Shell Material:Stainless Steel
Shell Finish:-
Housing Color:Silver
Ingress Protection:Environment Sealed
Material Flammability Rating:-
Features:-
Shielding:Shielded
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
YACT20JJ19AE000000
YACT20JJ19AE000000
SQUARE FLANGE RECETACLE
MS24266R18B31P7-LC
MS24266R18B31P7-LC
CONN PLUG HSNG MALE 31POS INLINE
CTVS07RF-11-2BE
CTVS07RF-11-2BE
CONN RCPT HSNG FMALE 2POS PNL MT
SiT3372AI-1E2-25NY77.760000T
SiT3372AI-1E2-25NY77.760000T
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVPECL
SIT1602BC-72-25S-66.600000G
SIT1602BC-72-25S-66.600000G
MEMS OSC XO 66.6000MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AC-2E3-25NC133.516483Y
SiT3372AC-2E3-25NC133.516483Y
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ LVDS
BACC63BV14B12S7H
BACC63BV14B12S7H