AE664R22B19S6
Description
CONN RCPT FMALE 19POS CRIMP
DataSheet
AE664R22B19S6 PDF
Connector Type:Receptacle, Female Socket
Number of Positions:19
Shell Size - Insert:22-19
Fastening Type:Bayonet Lock, Threaded
Orientation:6
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):13A
Voltage Rating:600VDC
Cable Opening:-
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C