AE320ZF30SN
Description
CONN RCPT FMALE 30POS CRIMP
DataSheet
AE320ZF30SN PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Socket
Number of Positions:30
Shell Size - Insert:F-30
Fastening Type:Threaded
Orientation:N (Normal)
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Black Zinc Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Black
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7.5A, 13A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C