FGG.1B.305.CLAD42
Description
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.1B.305.CLAD42 PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:5
Shell Size - Insert:305
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):9A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C