AE320ZJ24PA
Description
CONN RCPT MALE 24POS GOLD CRIMP
DataSheet
AE320ZJ24PA PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Number of Positions:24
Shell Size - Insert:J24
Fastening Type:Threaded
Orientation:A
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Black Zinc Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Black
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):13A, 23A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C