AE324WH32SA
Description
CONN RCPT FMALE 32POS CRIMP
DataSheet
AE324WH32SA PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Socket
Number of Positions:32
Shell Size - Insert:H-32
Fastening Type:Threaded
Orientation:A
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Olive Drab Cadmium
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Olive Drab
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7.5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C