AE168T19B28PA
Description
CONN RCPT MALE 28POS GOLD CRIMP
DataSheet
AE168T19B28PA PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Number of Positions:28
Shell Size - Insert:19-28
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:A
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7.5A, 13A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C