AE326KD19SN
Description
CONN PLUG FMALE 19POS CRIMP
DataSheet
AE326KD19SN PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:19
Shell Size - Insert:D-19
Fastening Type:Threaded
Orientation:N (Normal)
Shell Material:Stainless Steel
Shell Finish:Passivated
Contact Finish - Mating:Gold
Color:-
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7.5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C