AE324ZJ37PN
Description
CONN RCPT MALE 37POS GOLD CRIMP
DataSheet
AE324ZJ37PN PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Number of Positions:37
Shell Size - Insert:J37
Fastening Type:Threaded
Orientation:N (Normal)
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Black Zinc Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Black
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):13A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C