PHG.0B.304.CLLD52
Description
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
DataSheet
PHG.0B.304.CLLD52 PDF
Number of Positions:4
Shell Size - Insert:304
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C