AE324FH32PA
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
DataSheet
AE324FH32PA PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Number of Positions:32
Shell Size - Insert:H-32
Fastening Type:Threaded
Orientation:A
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Color:-
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7.5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C