AE664R16B24SN
Description
CONN RCPT FMALE 24POS CRIMP
DataSheet
AE664R16B24SN PDF
Connector Type:Receptacle, Female Socket
Number of Positions:24
Shell Size - Insert:16-24
Fastening Type:Bayonet Lock, Threaded
Orientation:N (Normal)
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7.5A
Voltage Rating:600VDC
Cable Opening:-
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C