A22525-016
Manufacturer
Omnetics
VIGOR # :
Description
CIRC 16 POS LATCH/UNLATCH
Catalog
Circular Connectors
DataSheet
A22525-016 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bag
Part Status:Active
Connector Type:-
Number of Positions:-
Shell Size - Insert:-
Shell Size, MIL:-
Mounting Type:-
Mounting Feature:-
Termination:-
Fastening Type:-
Orientation:-
Shell Material:-
Shell Finish:-
Contact Finish - Mating:-
Color:-
Ingress Protection:-
Material Flammability Rating:-
Features:-
Shielding:-
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
7282-2PG-300
7282-2PG-300
CONN RCPT MALE 2P GOLD SLDR CUP
97-3106A-22-22P
97-3106A-22-22P
CONN PLUG MALE 4P SILV SLDR CUP
3182-4SG-530
3182-4SG-530
CONN PLUG FMALE 4P GOLD SLDR CUP
BC817-25-F2-0000HF
BC817-25-F2-0000HF
NPN TRANS 45V 0.5A SOT-23-3L
A22525-016
A22525-016
CIRC 16 POS LATCH/UNLATCH
MAX8581ETB+T
MAX8581ETB+T
MAX8581 2.5MHZ STEP-DOWN CONVERT
39356
PLASTEK SHEET, 4 MM X 24'' X 36'