
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M12 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Male Pins |
| Number of Positions: | 2 |
| Shell Size - Insert: | M12-2 |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Mounting Feature: | - |
| Termination: | Screw |
| Fastening Type: | Threaded |
| Orientation: | D |
| Shell Material: | Brass |
| Shell Finish: | Nickel |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Color: | Black, Silver |
| Ingress Protection: | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | Backshell |
| Shielding: | Unshielded |
| Current Rating (Amps): | 4A |
| Voltage Rating: | 250V |
| Cable Opening: | 0.236" ~ 0.315" (6.00mm ~ 8.00mm) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of T4113502021-000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT FMALE 8P GOLD SLDR CUP
CONN RCPT FMALE 12POS CRIMP
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 10.16MM
CONN RCPT MALE 2POS GOLD SCREW
RES SMD 7.32K OHM 0.5% 1/8W 1206
FIXED IND 27UH 145MA 6.1 OHM SMD