
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DSI |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Female Sockets |
| Number of Positions: | 12 |
| Shell Size - Insert: | M12-12 |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Panel Mount, Through Hole |
| Mounting Feature: | Bulkhead - Front Side Nut |
| Termination: | Solder |
| Fastening Type: | Push-Twist |
| Orientation: | A |
| Shell Material: | Zinc Die Cast |
| Shell Finish: | Nickel |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Color: | Silver |
| Ingress Protection: | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Features: | - |
| Shielding: | - |
| Current Rating (Amps): | 1.5A |
| Voltage Rating: | 30V |
| Cable Opening: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of 1441833 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT MALE 9POS GOLD CRIMP
CONN RCPT MALE 3POS GOLD CRIMP
CONN RCPT FMALE 16POS CRIMP
CONN RCPT FMALE 26POS CRIMP
CONN RCPT FMALE 12POS GOLD SLDR
IC REG LINEAR 2.5V 150MA 5TSOP
CABLE MARKER FERRULE