
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | QUIK-LOQ™ 820B |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Female Sockets |
| Number of Positions: | 9 |
| Shell Size - Insert: | - |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Mounting Feature: | Bulkhead - Front or Rear Side Nut |
| Termination: | Solder Cup |
| Fastening Type: | Push-Pull |
| Orientation: | Keyed |
| Shell Material: | Brass |
| Shell Finish: | Nickel |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Color: | Silver |
| Ingress Protection: | IP50 - Dust Protected |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | - |
| Shielding: | Shielded |
| Current Rating (Amps): | 2A |
| Voltage Rating: | 200V |
| Cable Opening: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 36 |
Current price of 820B009-203R001 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT MALE 48P SILVER CRIMP
ER 37C 37#16 PIN RECP BOX
CONN PLUG MALE 3P SILV SLDR CUP
FIXED IND 330UH 700MA 600 MOHM
FIXED IND 6.8UH 2.2A 35 MOHM TH
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
CONN RCPT FMALE 9POS SOLDER CUP