
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M12 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Male Pins |
| Number of Positions: | 8 |
| Shell Size - Insert: | M12-8 |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Mounting Feature: | - |
| Termination: | Screw |
| Fastening Type: | Threaded |
| Orientation: | A |
| Shell Material: | Brass |
| Shell Finish: | Nickel |
| Contact Finish - Mating: | Silver |
| Color: | Black, Silver |
| Ingress Protection: | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | Backshell |
| Shielding: | Unshielded |
| Current Rating (Amps): | 2A |
| Voltage Rating: | 30V |
| Cable Opening: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of T4113002082-000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
8D 19C 19#20 SKT RECP
CONN PLUG FMALE 46POS CRIMP
CONN PLUG MALE 32POS GOLD CRIMP
HOSE 0.66" ID POLY 100' BLACK
DC DC CONVERTER 12V 420W
CONN RCPT 12POS 0.05 GOLD SMD
CONN RCPT MALE 8POS SILVER SCREW