
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1P |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Male Pins |
| Number of Positions: | 5 |
| Shell Size - Insert: | M05 |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature: | - |
| Termination: | Solder Cup |
| Fastening Type: | Push-Pull, Detent Lock |
| Orientation: | B |
| Shell Material: | Polysulfone (PSU) |
| Shell Finish: | - |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Color: | Black |
| Ingress Protection: | IP50 - Dust Protected |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | Backshell |
| Shielding: | Unshielded |
| Current Rating (Amps): | 7A |
| Voltage Rating: | - |
| Cable Opening: | 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm) |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 150°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PAB.M0.5NL.AC52NZ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT FMALE 42POS GOLD CRIMP
CONN RCPT MALE 4POS SILVER CRIMP
CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP
FIXED IND 3.3UH 2.8A 29.9 MOHM
CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD
TRIAC 800V 10A TO220AB
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP