
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Male Pins |
| Number of Positions: | 6 |
| Shell Size - Insert: | M06 |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature: | - |
| Termination: | Solder Cup |
| Fastening Type: | Push-Pull |
| Orientation: | N (Normal) |
| Shell Material: | Sulfone |
| Shell Finish: | - |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Color: | Gray |
| Ingress Protection: | IP50 - Dust Protected |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | Backshell |
| Shielding: | Unshielded |
| Current Rating (Amps): | 8.5A |
| Voltage Rating: | - |
| Cable Opening: | 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm) |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 170°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SAN.M06.GLA.5G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT FMALE 39POS GOLD CRIMP
CONN CIRC RCPT 8P GOLD SLDR CUP
ACT94WE26SD
CAP CER 1500PF 760VAC Y5U RADIAL
DIODE ZENER 39V 500W
CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP