CN0967C22S12SN-240
Description
CONN RCPT FMALE 12POS CRIMP
DataSheet
CN0967C22S12SN-240 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:12 (Power)
Shell Size - Insert:22-12
Fastening Type:Threaded
Orientation:N (Normal)
Shell Material:Stainless Steel
Shell Finish:-
Contact Finish - Mating:-
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.106" (28.09mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C