
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MIL-DTL-5015, CA-B |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Male Pins |
| Number of Positions: | 11 |
| Shell Size - Insert: | 20-33 |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Mounting Feature: | Flange |
| Termination: | Crimp |
| Fastening Type: | Reverse Bayonet Lock |
| Orientation: | N (Normal) |
| Shell Material: | Aluminum Alloy |
| Shell Finish: | Black Zinc Cobalt |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Color: | Black |
| Ingress Protection: | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | - |
| Shielding: | - |
| Current Rating (Amps): | 22A |
| Voltage Rating: | 50V |
| Cable Opening: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of CA3102E20-33PBF80A176A232 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT FMALE 23POS GOLD SLDR
CONN PLUG FMALE 16POS GOLD CRIMP
CONN RCPT FMALE 7P SILVER CRIMP
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
DC DC CONVERTER 28V 75W
PRINZING EMERGENCY INFORMATION C
CONN RCPT MALE 11POS GOLD CRIMP