
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MIL-DTL-5015, CA-B |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Female Sockets |
| Number of Positions: | 28 |
| Shell Size - Insert: | 24-A28 |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Panel Mount, Right Angle |
| Mounting Feature: | Flange |
| Termination: | Solder Cup |
| Fastening Type: | Reverse Bayonet Lock |
| Orientation: | N (Normal) |
| Shell Material: | Aluminum Alloy |
| Shell Finish: | Olive Drab Cadmium |
| Contact Finish - Mating: | Silver |
| Color: | Olive Drab |
| Ingress Protection: | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | Strain Relief |
| Shielding: | - |
| Current Rating (Amps): | 22A |
| Voltage Rating: | 50V |
| Cable Opening: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of CA3100E24A28SB09 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT MALE 2P SILV SLDR CUP
CONN PLUG FMALE 7POS GOLD CRIMP
MILDTL 38999 III JAM NUT
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ LVDS
CONN RCPT FMALE 28P SOLDER CUP
CIRCULAR MIL SPEC CONNECTOR 4P S
CONN PLUG FMALE 14P GOLD SLD CUP