C48-06R18-14P8-102
Description
CONN PLUG MALE 14POS GOLD CRIMP
DataSheet
C48-06R18-14P8-102 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:14 (Power)
Shell Size - Insert:18-14
Fastening Type:Threaded
Orientation:8
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.902" (22.91mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C