CN0966B12S12P10Y140
Description
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
DataSheet
CN0966B12S12P10Y140 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:12 (Power)
Shell Size - Insert:12-12
Fastening Type:Threaded
Orientation:10
Shell Material:Stainless Steel
Shell Finish:-
Material Flammability Rating:-
Features:Coupling Nut, Ground, Self Locking
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.547" (13.89mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C