
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MIL-DTL-5015, CA-B |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Male Pins |
| Number of Positions: | 4 |
| Shell Size - Insert: | 32-17 |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature: | - |
| Termination: | Solder |
| Fastening Type: | Reverse Bayonet Lock |
| Orientation: | W |
| Shell Material: | Aluminum Alloy |
| Shell Finish: | Olive Drab Cadmium |
| Contact Finish - Mating: | Silver |
| Color: | Olive Drab |
| Ingress Protection: | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | Strain Relief |
| Shielding: | Shielded |
| Current Rating (Amps): | 135A |
| Voltage Rating: | 50V |
| Cable Opening: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of CA3106E32-17PWB13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
D38999/25HB2ZB
SQUARE FLANGE RECEPTACLE
CONN RCPT FMALE 17P SILVER CRIMP
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 15V 25W
FIXED IND 12UH 800MA 270 MOHM
CONN PLUG MALE 4POS SILVER SLDR