TVP00RW-23-14S
Description
CONN RCPT FMALE 14POS GOLD CRIMP
Catalog
Circular Connectors
DataSheet
TVP00RW-23-14S PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:14
Shell Size - Insert:23-14
Mounting Feature:Flange
Termination:Crimp
Fastening Type:Threaded
Orientation:N (Normal)
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Olive Drab Cadmium
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Olive Drab
Features:-
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
S21KAC-P08MFG0-650S
S21KAC-P08MFG0-650S
CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP
75-74728-21P
75-74728-21P
CONN PLUG W/PINS
75-69614-2S
75-69614-2S
CONN PLUG W/SOCKETS
SiT3372AI-2B2-28NC25.000000T
SiT3372AI-2B2-28NC25.000000T
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVDS
STRIPPER
TVP00RW-23-14S
TVP00RW-23-14S
QMS20DE
QMS20DE
DC DC CONVERTER 3.3V 66W