C48-06R20-28P7-102
Description
CONN PLUG MALE 28POS GOLD CRIMP
DataSheet
C48-06R20-28P7-102 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:28 (Power)
Shell Size - Insert:20-28
Fastening Type:Threaded
Orientation:7
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.033" (26.24mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C