CN0967C24S57S7Y240
Description
CONN RCPT FMALE 57POS CRIMP
DataSheet
CN0967C24S57S7Y240 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:57 (Power)
Shell Size - Insert:24-57
Fastening Type:Threaded
Orientation:7
Shell Material:Stainless Steel
Shell Finish:-
Contact Finish - Mating:-
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.235" (31.37mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C