PHG.2B.303.CLLD62
Description
CONN RCPT FMALE 3P GOLD SLDR CUP
DataSheet
PHG.2B.303.CLLD62 PDF
Type Description
Series:2B
Number of Positions:3
Shell Size - Insert:303
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):17A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C