CN0966A20A41S7-200
Description
CONN PLUG FMALE 41POS GOLD CRIMP
DataSheet
CN0966A20A41S7-200 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:41 (Power)
Shell Size - Insert:20-41
Fastening Type:Threaded
Orientation:7
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Anodized
Material Flammability Rating:-
Features:Coupling Nut, Self Locking
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.986" (25.04mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C