
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Multi-Con-X® |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Male Pins |
| Number of Positions: | 5 |
| Shell Size - Insert: | - |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature: | - |
| Termination: | Crimp |
| Fastening Type: | Bayonet Lock |
| Orientation: | Keyed |
| Shell Material: | Polyamide (PA), Nylon |
| Shell Finish: | - |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Color: | Black |
| Ingress Protection: | Weathertight |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | Backshell |
| Shielding: | Unshielded |
| Current Rating (Amps): | 5.6A |
| Voltage Rating: | 600V |
| Cable Opening: | 0.280" ~ 0.290" (7.11mm ~ 7.37mm) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 |
Current price of 3280-5PG-328 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
STRAIGHT PLUG
CONN RCPT MALE 3P SILV SLDR CUP
MILDTL 38999 III WALL MOUNT
CBL CLIP WIRE SADDLE EDGE MNT
FIXED IND 75UH 166MA 3.7 OHM TH
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.81MM
CONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP