DTS24W25-29JC
Description
CONN RCPT FMALE 29POS GOLD CRIMP
DataSheet
DTS24W25-29JC PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:29
Shell Size - Insert:25-29
Fastening Type:Threaded
Orientation:C
Shielding:-
Current Rating (Amps):13A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C