8D723K21PN
Description
CONN RCPT MALE 21POS GOLD CRIMP
DataSheet
8D723K21PN PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Number of Positions:21
Shell Size - Insert:23-21
Fastening Type:Threaded
Orientation:N (Normal)
Shell Material:Stainless Steel
Shell Finish:Passivated
Contact Finish - Mating:Gold
Color:-
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):13A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C